ODDZIAŁ DLA DZIECI W MBP

Img 7936
 
W 2011 roku Oddział Dziecięcy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chodzieży świętował swój 40. jubileusz.
Z tej okazji wnętrze Oddziału zostało poddane całkowitej metamorfozie. Wzorem współczesnych bibliotek, które nie są już wyłącznie miejscem wypożyczania książek, ale przestrzeniami multifunkcyjnymi – dawna czytelnia dziecięca zyskała zupełnie nowy wymiar.
 
Img 7952
 
Dzięki pomocy i zaangażowaniu przyjaciół Biblioteki i sponsorów udało się dodać zupełnie nowego charakteru temu miejscu. Cieszę się, że mogłam być częścią tej inicjatywy, projektując nowe wnętrze Oddziału Dziecięcego.
 
Img 7937
 
Ponieważ przestrzeń ta pełni obecnie wiele różnorodnych funkcji, najważniejszą wytyczną projektu był uniwersalizm i funkcjonalność. Miejsce, które na co dzień jest kącikiem, w którym można przejrzeć lub poczytać książki, pełni również szereg różnych funkcji. Odbywają się tutaj różnego rodzaju warsztaty dla dzieci, spotkania z twórcami książek, pokazy filmów i inne.
 
Zdj%c4%99cie 1
 
Przy tak różnorodnej funkcjonalności wnętrza, najlepszym rozwiązaniem stało się zastosowanie lekkich mobilnych mebli, które można przestawiać, dostosowując miejsce do nowej sytuacji.
Żeby zwiększyć poczucie swobody, ale również, żeby móc gościć tutaj jak największe grupy dzieci, zamiast krzeseł, zostały wprowadzone lekkie poduszki i siedziska. W zależności od potrzeb dzieci, rozrzucane są one po całym pomieszczeniu, sprzyjając atmosferze zabawy.
 
Img 7947
 
Energetyzująca kolorystyka w połączeniu z bielą i naturalnym światłem wpadającym przez duże okna, sprawiają, że wnętrze to jest przyjazne dla dzieci.
 
ODDZIAŁ DLA DZIECI W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W CHODZIEŻY
Projekt: PAULINA ROSZAK interior design
Projekt koncepcyjny: 2011
Realizacja projektu: 2011
Powierzchnia: 18 m kw.
Zdjęcia: Piotr Wojtasiak / Pi Kwadrat, www.pikwadrat.pl
ZAMKNIJ