KAWIARNIA W KONTENERACH

Wiz24a
 
Kawiarnia w kontenerach była częścią magisterskiego projektu dyplomowego. Cały projekt dotyczył Osiedla Młodych zbudowanego na bazie modułów kontenerowych. Na całe osiedle miałyby się składać moduły mieszkalne złożone z trzech, czterech lub pięciu kontenerów, w których każdy element ma powierzchnię 12 m kw. Docelowymi mieszkańcami tego osiedla mieliby być ludzie młodzi – single lub pary, którzy mają około 25-30 lat. Są w specyficznym etapie życia – właśnie skończyli studia, szukają wymarzonej pracy, myślą o założeniu rodziny.
Projekt kawiarni jest uzupełnieniem całego projektu. Kawiarnia ta miałaby być miejscem spotkań i integracji dla mieszkańców osiedla.
Zbudowana na bazie trzech modułów kontenerowych o łącznej powierzchni 36 m kw. z wygodnym dużym tarasem.
 
Wiz27a
 
Wnętrze kawiarni jest spójne z wystrojem wszystkich mieszkań na osiedlu. Proste, minimalistyczne i przede wszystkim funkcjonalne.
 
Wiz20a
 
Użyte we wnętrzu materiały są niedrogie i praktyczne. Mamy tutaj podłogę z wykładziny PVC, meble zbudowane z płyt laminowanych i sklejki – wszystkie łatwe w czyszczeniu i ponadczasowe.
 
Wiz22a
 
Oświetlenie – tak jak w modułach mieszkalnych, bazuje na systemie szynowym. Nad barem natomiast zostały powieszone kolorowe lampki z tworzywa.
 
Wiz26a
 
Przestrzeń kawiarni została zaaranżowana w sposób prosty i funkcjonalny. Tak, żeby jak najbardziej sprzyjała sąsiedzkim spotkaniom towarzyskim.
 
KAWIARNIA W KONTENERACH
Projekt: PAULINA ROSZAK interior design
Projekt koncepcyjny, 2014
Powierzchnia: 36 m kw.
Wizualizacje: Paulina Roszak
ZAMKNIJ